Lovci perel - hra pro děti

Milý hledači perel, hra Lovci perel je u konce. Děkujeme všem "lovcům", které se zúčastnili této hry!! Veškerou dokumentaci o hře, vaše odpovědi, obrázky, nyní  posíláme k vyhodnocení do knihovny v Hradci Králové, která tuto soutěž pořádá a bude hodnotit. Na výsledky musíme počkat do konce května. Pak se dozvíme, jak naše knihovna a jednotlivci dopadli v celkovém hodnocení.

"Lovci perel" je celoroční hra pro děti v knihovnách regionu KDK SKIP 08 (knihovny Královéhradeckého, Pardubického kraje a části kraje Vysočina = region KDK SKIP 08).
Tato aktivita je výsledkem spolupráce Knihovny města Hradce Králové, KDK SKIP 08 a Univerzity Hradec Králové v rámci projektu Littera.

Zapojte se do celoroční hry, ve které se stanete skutečnými lovci perel. Od listopadu 2012 do konce ledna 2013 máte šanci získávat za přečtené knihy perly. Stačí, objevíte-li speciálně označené knihy, tzv. „perlorodky“, přečtete je a zodpovíte několik otázek. V každé „perlorodce“ je ukryta SPECIÁLNÍ HRACÍ KARTA

Každá karta obnáší několik otázek ke konkrétní knize. Odpovíš na ně snadno, pokud knížku dočteš až do konce. Budou-li odpovědi správné, získáš PERLU! V nepovinné části karty můžeš zapojit svoji fantazii i vlastní tvůrčí schopnosti a dodat k původnímu příběhu něco nového. Dostaneš za to samozřejmě speciální bodové ohodnocení. Za pět těchto bodů získáváš navíc jednu perlu.

I při náhodném vypůjčení knihy se dozvíš, že jde o "perlorodku", protože bude viditělně označena. Záleží už jen na Tobě, jestli si k ní vezmeš domů i hrací kartu.