Kde končí svět - Hlinsko slavilo úspěch !!!

Klub dětských knihoven (KDK) a SKIP vyhlásilo dvouletý projekt s názvem Kde končí svět 2015/2016, tentokrát s podtitulem Jak je to s králem. Hlinecká knihovna je členem KDK od r. 2004 a pravidelně se zúčastňuje aktivit tohoto spolku na podporu dětského čtenářství. Každá knihovna se mohla zúčastnit projektu buď v literární, nebo výtvarné oblasti. Dětská knihovna Hlinsko se do projektu zapojila tím, že vyhlásila výtvarnou a literární soutěž na téma "Není král jako král" a odeslala vítězné práce z jednotlivých kategorií k hodnocení KDK Východočeského regionu. Za Hlinsko bojovali ti nejlepší z jednotl. kategorií: výtvarná oblasti: Štěpán Tichý - obrázek krále (ZŠ Krouna), ZŠ Včelákov -skupinová práce žáků 6.tř.- Gotické okno a Adéla Vyhnálková  ZŠ Ležáků a její obrázek krále. Literární práce: Kateřina Boušková ZŠ Resslova a Šárka Nováková ZŠ Ležáků.

Projektu se zúčastnilo 18 knihoven z východočeského regionu a soutěžilo 1149 dětí, bylo odesláno 375 literárních a 774 výtvarných prací k hodnocení. Na slavnostním vyhlášení 18.5.2016 v Nové Pace byli vyhlášení vítězové a Hinsko obsadilo hned tři místa !!!

1.místo Adela Vyhnálková ZŠ Ležáků - výtvarná práce Král (3.kategorie),

2.místo Kateřina Boušková ZŠ Resslova - literární práce Štístko (1.kategorie)

2.místo Šárka Nováková ZŠ Ležáků a její příběh O stromku. (2. kategorie)