Nabídka pro MŠ a ZŠ

Nabízíme tématické besedy a exkurze na základě předchozí domluvy (min.týden předem) s knihovnicí

tel. 469311197 - Stanislava Procházková.

Beseda či vzdělávací akce probíhá dopoledne v pondělí či středu a trvá max. cca 45 min.

Nabídka besed:

Mateřské školy:

Exkurze do knihovny, povídání o čtení, knížkách, hygienické návyky, čtení pohádky ,hádanky a volné prohlížení knih.

"Jaro je tu!" - jarní pohádky, hádanky, ukázka, volné prohlížení knih.

"Podzim klepe na dveře" - podzimní pohádky, hádanky, ukázka, volné prohlížení knih.

"Mikuláš a spol." - povídání o tradici Mikuláše, čertech, mikulášský příběh.

Základní školy:

"Poprvé do školy - poprvé do knihovny" - seznámení s chodem knihovny, povídání o čtení, knihách a chodu knihovny. (1.třída)

"Jak se rodí knížka" -  Co vše se musí stát, než se dostane knížka od autora ke čtenáři? (2. a 3. třída)

"Astrid, Pippi a další.." - život a tvorba Astrid Lindgrenové, Děti z Bullerbynu a další její krásné knihy pro děti. (2. a 3. třída)

"Čtvrtkování" - povídání o životě a pohádkách Václava Čtvrtka, ukázka z knihy. (2. a 3. třída)

"Ferda Mravenec a život v mraveništi - Ondřej Sekora, život a tvorba, ukázka z knihy, pracovní listy. a (3. třída)

"Mikeš aneb kocour v botách" - Josef Lada, život a tvorba, interaktivní beseda, pracovní listy. (3.třída)

"Bajky - nebajky" - povídání o bajkách pro menší děti.(3.třída)

"Jak dobře znáš postavičky Čtyřlístku" - interaktivní beseda, pracovní listy, práce ve skupinách.

"Písmo a knihy" -  vznik písma, knihy, knihtisk, knihovny (4. třída)

"Báje a pověsti" - povídání o pověstech, bájích a mýtech, ukázka z knihy, pracovní listy. (4. třída a více)

"Dobrodružství v temných poličkách" - interaktivní beseda s knihou, pracovní listy, práce ve skupinách (5.třída a více)

"Knihovní katalog" - jak funguje katalog, vyhledávání knih, pracovní listy (3-5.třída)

"Vánoce jsou za dveřmi" - jak to bylo o Vánocích dříve a jaké jsou zvyky dnes,vánoční příběh, koledy.

Možnost besedy na jiné téma dle domluvy, minimálně 14 dni předem.