Adolf Dudek 21.3.2017

V úterý 21.3.2017 navštívil po dvou letech hlineckou knihovnu jeden z nejznámějších současných výtvarníků a ilustrátorů dětských knih a časopisů pan Adolf Dudek s novým pořadem Cestovatelské kreslení. Hlinecké prvňáčky plné očekávání uvítal

na pomyslné palubě  svého letadla usměvavý pilot a po vyčerpávajících instrukcích vážené letušky (alias paní učitelky) se děti vznesly do výšek a postupně přistávaly na jednotlivých kontinentech. Podívali jsme se  k eskymákům, k indiánům do Ameriky, do Číny za pandou a probubnovali jsme se  až do Afriky. Děti se předháněly v tom, aby mohli stát před kreslící tabulí a na chvilku se proměnit v indiána či kreslit zvířátka typická pro danou zemi. Do této interaktivní zábavné show byly zapojeny nejen děti, ale i  učitelky a knihovnice. Děkujeme panu Dudkovi, že udělal naší knihovnu "šťastnou" nejen po prolétnutí čínského draka, že dokázal dětem na tváři vykouzlit tolik potřebný úsměv . To vše dokázal sám bez použití super techniky, jen svoji pozitivní energií, která z něho při vystoupení tryská na všechny strany! Foto z akce najdete ve fotogalerii.