Autroské čtení pro prvňáčky - Marek Šolmes Srazil

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 jsme přivítali na oddělení pro dětské čtenáře milého autora dětských knih, básníka, hudebníka a hipíka pana Marka Šolmese Srazila. Autorské čtení z jeho knihy Pohádky do postýlky o Frňkovi proměnilo rázem knihovnu v show plnou povídání, kreslení, smíchu  zpěvu i tance. Během dopoledne se zde vystřídali letošní prvňáčci 1. A a 1. B ZŠ Resslova a ZŠ Trhová Kamenice. Setkání bylo pořádáno v rámci projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, kdy s prvňáčky spolupracujeme během školního roku. Na závěr svého vystoupení předal dětem pan spisovatel knížku Bráchova bota, která se vydává v rámci tohoto projektu speciálně pro letošní prvňáčky (knihu nelze koupit další 3 roky v žádném knihkupectví). Žáčci odcházeli z knihovny s úsměvem na tváři, někteří s podepsaným pamatníkem a ostatní s namalovaným symbolem hippies na čele, nebo zaslouženou jedničkou s hvězdičkou. Fotografie najdete ZDE.